header image.
I think that KSYK is the best school that I have ever been in. Tugce

Opettajat

Opettajainhuone puh. (09) 2289 1862

Sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi@ksyk.fi

lv = peruskoulun luokanvalvoja; ro = lukion ryhmänohjaaja

Alatalo Merja suomi toisena kielenä  
Alkio Taru erityisopetus  
Andersson Svetlana venäjä  
Autio Päivi ruotsi, englanti  
Cousins Richard apulaisrehtori, matematiikka  
Eklöf Linda matematiikka   
Eskelinen Kirsten englanti Lv 8E
Franklin Christian biologia, kemia  
Gaetz Stanley matematiikka, fysiikka  
Halla Lauri rehtori  
Heikkilä Meri suomi toisena kielenä  
Helin Pentti tekninen työ Lv 7F
Hildén Sirpa historia ja yhteiskuntaoppi Ro 16d
Huhtakallio Hanna kemia Ro 15/14a
Hytönen Eero fysiikka, kemia  
Hämäläinen Katariina biologia, kemia  
Häyrynen Esko matematiikka Lv 7C
Iittiläinen Minna erityisopettaja,maantieto, biologia   
Junnonen Jaana äidinkieli Lv 9F 
Järvinen Jesse yhteiskuntaoppi, psykologia  Ro 16b
Kaisto Riitta opinto-ohjaaja lukio  
Kinnunen Roosa liikunta Lv 8B
Knuuttila-Sundqvist Outi ruotsi, englanti  
Kohvakka Ville yhteiskuntaoppi Ro 15/14b 
Korhonen Ritva englanti Ro 15/14c
Käpylehto Karoliina opinto-ohjaaja yläaste  
Lahti Aleksi yhteiskuntaoppi  
Lampinen Simo liikunta Lv 9A
Larjo Lassi filosofia, psykologia Ro 17b
Lawson John kuvataide  
Linkoheimo Jaakko liikunta  
Lyyra Tiina äidinkieli  
Marjanen Elli matematiikka  
Marjomäki Juhana fysiikka, matematiikka Ro 17c  
McDonald Michael musiikki  
Metsäkylä Mikko biologia ja maantieto Lv 8D
Mähönen Niilo uskonto, et Lv 8A
Määttä Milla opinto-ohjaus lukio ja pk  
Nevalainen Satu opinto-ohjaus pk  
Nordenswan Hanna matematiikka Ro 16a
Oittila Leena opinto-ohjaaja lukio  
Ojala Päivi maantieto, biologia Lv 9D
Paasonen Marko ruotsi Ro 16c
Paavola Anni ruotsi Lv 7B
Palmio Anna  espanja, englanti Lv 8C 
Piiponniemi Rauni kotitalous, terveystieto Lv 8F
Raitio Minnariitta apulaisrehtori  
Ranne Tiina kotitalous, terveystieto Lv 9C
Skogster Christa ruotsi Lv 7A
Skyttä Pia englanti Ro 15/1d
Sloan Martti fysiikka, IT Ro 17e 
Snellman Johanna saksa Ro 17d
Snicker Saku matematiikka Lv 9E
Soikkeli Eila historia ja yhteiskuntaoppi  
Spencer Johanna englanti, espanja  
Taipale Sari äidinkieli  
Temmes Heidi äidinkieli Ro 17a
Vartia Sirpa kotitalous, tekstiilityö Lv 9B
Vauhkonen Marianne erityisopetus  8G-9G 
Vilkuna Outi ranska, terveystieto  
Virkajärvi-Johnson Riikka erityisopetus  
Weckström Rosa englanti, espanja  
Witick Inka ranska, äidinkieli ja kirjallisuus Lv 7D
von Hellens Lisa liikunta, terveystieto  
Väisänen Anna-Katariina erityisopettaja  Lv 7E
Väisänen Laura katsomusaine, väittelykerho  
Väisänen Teppo ortodoksi uskonto